Krása

Účesy 3

31. srpna 2008 v 14:24

20 triků pro báječné účesy

22. srpna 2008 v 18:31
1. Speciální tužidla
S jejich pomocí získají vlasy nadýchaný objem. Některé dokáží zpevnit vlasy na celých 24 hodin a nemusíte mít obavy, že by vlasy byly slepené, naopak účes je pružný a vypadá velmi přirozeně.
2. Speciální šampóny
I šampóny se podílí na tom, jak bude účes vypadat. Pro jemné vlasy existují speciální přípravky a balzámy, které jim dodávají větší objem.
3. Střídejte pěšinku
Když si budete česat pěšinku stále na stejné straně, vlasy si zvyknou a kolem pěšinky budou brzy zplihlé. Učešte si pěšinku jednou vlevo, podruhé zas vpravo a vlasy kolem ní budou pěkně pozvednuté.
4. Správné vysoušení
Rozhodně na vlasy, ze kterých ještě stéká voda, nenanášejte stylingové přípravky. Nejdříve je trochu prosušte v předklonu a teprve pak na ně naneste pěnové tužidlo. Potom vlasy sušte přes velký kulatý kartáč fénem a dbejte na to, abyste dobře vysušily i konečky vlasů. Zůstanou-li vlhké, brzy zplihnou nebo se otočí na jinou stranu, než jste původně chtěli.
5. Nepřehánějte to s kondicionérem
Kondicionér dělá vlasům dobře, ale pokud chcete nadýchaný a vzdušný účes, naneste ho asi centimetr nebo dva nad kořínky vlasů. Profesionální kadeřnice doporučují nanášet kondicionér i balzám jen na délku vlasů, ne na pokožku hlavy.
6. Lakujte ke kořínkům
Pozvedněte vlasy přesně tam, kde to nejvíc potřebujete. Jak? Přehoďte vlasy přes hlavu a spodní vrstvu postříkejte zlehka lakem na vlasy. Nebo jinak - použijte lak se speciálním aplikátorem (zúžená hubička) a nastříkejte ho přímo ke kořínkům vlasů, které nesmějí zplihnout.
7. Jemné vlasy - lehký styling
Jemné vlasy nesmíte zatěžovat spoustou pěny, gelu, vosku nebo laku. Používejte zásadně jen přípravky pro jemné vlasy a pokud možno pouze nezbytné množství. Jinak vlasy ztěžknou a budete je muset umýt a začít znovu od začátku.
8. Každodenní mytí
Nevěřte tomu, že časté mytí vysušuje vlasy. Pravda je, že jemné vlasy vypadají dobře jen po umytí šetrným šampónem. Ale i na ostatní vlasy je vhodné používat šampóny určené pro každodenní mytí.
9. Masky pro jemné vlasy
Nepoužívejte obyčejné vlasové masky na jemné vlasy. Vyzkoušejte přípravky, které obsahují mořské řasy, protože právě ty dělají jemným vlasům dobře.
10. Osvěžení účesu
Stejně jako pleť i vlasy potřebují občas v horkých dnech vzpruhu. Proto je během dne postříkejte mlhou, vetřete do nich trochu tužící pěny, pomačkejte a nechte volně uschnout. Jestliže nechcete utrácet za mlhu peníze, můžete si ji klidně udělat sama: do prázdné lahvičky s mechanickým rozprašovačem nalijte jakoukoliv minerální vodu.
11. Barevné pramínky
Blonďaté pramínky rozzáří účes, dodají mu krásné odlesky a plastický vzhled. Kromě toho se zároveň zvětší i celkový objem účesu. Každé odbarvení i barvení totiž dodá jednotlivým vlasům více objemu. Jemným vlasům svědčí i tónování. Jediné, na co musíte myslet je, že vlasy musí vypadat zdravě, nesmějí ztratit lesk a pružnost. To vše jim zajistí vlasové kúry a balzámy pro jemné vlasy.
12. Před spaním
Máte-li dlouhé vlasy a chcete je mít přes den krásné, tak je večer vyčešte vzhůru a stáhněte do ohonu. Ráno budete mít bohatou zvlněnou hřívu.
13. Používejte difuzér
Jemné kudrnaté vlasy mírně natužte a vysušte je difuzérem. Získáte pružné, lehké a pohyblivé kučery.
14. Sušení přes hlavu
Poddajné vlnité vlasy, jak dlouhé, tak i kratší, získají při tomto způsobu objem a budou vypadat velmi přirozeně. Vlasy natužte, přehoďte je přes hlavu, zvedejte prsty a fénujte. Pak stačí pohodit hlavou zpět a účes jen upravit rukama.
15. Ochlaďte si vlasy
Pokud jste zvyklá upravovat si vlasy fénem a kartáčem, neodstraňujte kartáč, dokud jsou vlasy ještě horké. Přepněte fén na studený vzduch a pramen vychlaďte. Účes vám tak bude lépe držet.
16. Natáčky
Zaručený způsob, jak dodat dlouhým vlasům fantastický objem a účesu trvanlivost. Použijte hodně velké natáčky na suchý zip, nemusíte mít obavu, že budou vlasy vlnité. Prameny stačí natužit, natočit a vyfénovat. Nakonec můžete vlasy ještě vyfoukat přes velký kulatý kartáč.
17. Na střihu hodně záleží
Kvalitní sestřih potřebujete. Kadeřníci jemné vlasy většinou příliš nesestříhávají, protože slabé vlasy tak ztrácejí na objemu. Zato konečky a kontury potřebují zkušenou ruku. S opravdu kvalitním střihem si pak s účesem lehce poradíte, když si vlasy budete upravovat doma sama.
18. Který účes zvolit
Pro jemné vlasy se superkrátké účesy příliš nehodí, mnohem lépe budete vypadat v různých podobách mikáda.
19. Trik pro krátké vlasy
Pokud ráda nosíte krátké vlasy, můžete jim dodat objem tím, že prameny zvednete vzhůru, sepnete klipsou a vyfénujete.
20. Velký objem jinak
Prosušené prameny vlasů zvedejte vzhůru, ke kořínkům nastříkejte tužidlo a pramen vyfénujte.

Účesy 2

21. srpna 2008 v 13:45
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Účesy 1

20. srpna 2008 v 19:20

Vyberte si účes podle tvaru svého obličeje

20. srpna 2008 v 11:15
Ne každý účes nebo střih je pro Vás ten pravý. Předtím, než se rozhodnete, měla byste být obeznámena s tím, jaký tvar obličeje máte a podle toho si svůj účes i vybrat.
Aby jste se vyhnula případným chybám, vyčlenili jsme pro Vás základní tvary obličeje a připravili jsme několik rad ohledně účesu, který by Vám nejlépe padnul.Zde je sedm základních typů obličeje. Jsou to:

Retro styl osmdesátých let

20. srpna 2008 v 10:59
Co je retro, to je minulost, řeknete si. Ovšem jsou trendy, které nikdy nezestárnou a pořád dokolečka se nám vrací. A jedním takovým by určitě měly být i okouzlující mladistvé účesy z 80. let.

Ideál krásy se mění, aneb nezavrhujte baculky

28. července 2008 v 10:00 | Hana Formánková | http://www.babinet.cz
V Evropě zhruba do 50. let 20 století byla podle společenských konvencí považována hubená, nebo chcete-li štíhlá žena za chcípáka, neboť její hubenost naznačovala nejen předzvěst nějaké nemoci, zpravidla způsobené nedostatkem jídla. Muži od ní odvraceli znechuceně zrak, protože za ideál krásy považovali oblé tvary jak vepředu tak vzadu, poněvadž symbolizovaly nejen zdraví, ale i rodinnou pohodou. Zatímco z baculek s nervy obalenými tukem vyzařovala pohoda, hubenost signalizovala syndrom neurotičky. Zaoblený mužský vkus měl své opodstatnění také v přírodních zákonech. Příroda totiž muže vybavila radarem, kterým identifikovali nejvhodnější samici k zachování rodu. Znak plodnosti představovaly široké zaoblené boky, a jak se tradovalo, základem rodinného štěstí bylo, slušně řečeno, řádně vypolštářované pozadí. Důkazy o nadvládě boubelek nad hubenďurami nám podává také dobové výtvarné umění, zobrazující ideál ženské krásy.

Nevím kolik hodin dřiny to bylo, ale výsledek se dostavil, říká Kateřina Sokolová

26. července 2008 v 10:00 | Renáta Řeháková | http://www.babinet.cz
,,Život modelek není žádné peříčko". Toto tvrzení by nám jistě mohla potvrdit i Miss ČR 2007 Kateřina Sokolová, která byla v posledních měsících neustále v médiích ,,pranýřována" kvůli svým plným křivkám. Jeden by si řekl, že doba vyhublých modelek je už dávno za námi, ale člověk míní a svět šoubyznysu mění … Kateřina, ač zahlcena nabídkami z celého světa, tedy začala pravidelně pracovat na své postavě, aby vyladila své (údajně nedokonalé) tělo. Cvičení přineslo vytoužené ovoce a tak jsem Kateřině položila několik otázek ohledně úspěšného výsledku jejího snažení.
 
 

Reklama
Reklama