Retro styl osmdesátých let

20. srpna 2008 v 10:59 |  Krása
Co je retro, to je minulost, řeknete si. Ovšem jsou trendy, které nikdy nezestárnou a pořád dokolečka se nám vrací. A jedním takovým by určitě měly být i okouzlující mladistvé účesy z 80. let.

V osmdesátých letech pravděpodobně každá slečna či mladík toužili po tom mít rockovou kapelu a stát se hvězdou. Podařilo se to sice málokomu z nich, ovšem image si změnili snad úplně všichni a rovné dlouhé vlasy v kombinaci s výstředními klobouky, či naopak krátké kudrnaté "afro" jste mohli vidět doslova na každém rohu. A i dnes se najde nějaký ten nadšenec, či možná čas od času i netušící fanoušek stylu 80. let, doby svůdných objemných lokýnek, ohonů na stranu a tmavých rozverných rockových účesů.
Účesy 80. let se nesou především v duchu originality osobnosti a hravé rozvernosti, což jsou bezesporu vysoká esa i v dnešní době. Samozřejmě v letech osmdesátých řada dam s velkým potěšením tuto originalitu kopírovala od celebrit z televizních obrazovek, zatímco dnes je volba účesu z " osmdesátek" spíše výsledek rozvažování v kombinaci s vlastním vkusem, popřípadě rady kadeřníka.
Mohutná trvalá, či krátké hladké účesy už dnes až tolik neletí, ale rebelské rockové rozverné "háro" je v kurzu stále. Navíc, pokud jde o účes, všichni jste již určitě nejméně stokrát slyšeli, že nejdůležitější je přizpůsobit jej tvaru obličeje, a také potřebám daného uživatele, takže pokud někomu sedí "osmdesátky", proč ne...
Většina sestřihů z osmdesátých let nejspíš na první pohled vypadá naprosto totožně, a možná je to částečně pravda - fenomén krátkých foukaných účesů je snad nezapomenutelný, ovšem jejich kouzlo se skrývá ve velké variabilitě na malém prostoru. Za použití všemožných stylingových prostředků bylo možno tvořit skutečné zázraky, a vzhledem k tomu že osmdesátá léta byla skutečně hravá, slečny a dámy se rozhodně vyřádily. Dnes jsou technologie a možnosti úpravy vlasů navíc ještě širší, takže " kreativci" se jistě uplatní.
Celkově vzato, slečinky kopírující hvězdy filmových pláten a zničené vlasy od trvalých asi nebyly nejlepším tahem, ale každá mince má dvě strany, a tou druhou je v případě účesů z 80.let především variabilia a svěžest. V kombinaci s charismatickou osobností je pak naprosto neodolatelná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama