Britští psychiatři varují: Tlak vrstevníků na děti je neúnosný

18. srpna 2008 v 19:12 | http://www.novinky.cz/ |  Příběhy a články
Každý dospělý si vzpomene na mládí, kdy se nechával strhávat míněním a chováním vrstevníků ve škole. A kdo se trendu většiny vymykal, ten byl považován za podivína. Britští psychiatři ale tvrdí, že tlak vrstevníků na děti je v současnosti enormně vysoký a spouští u nich deprese, úzkosti a anorexii.

V dnešní třídě pubertálních výrostků totiž platí jediné náboženství - být krásný, skvěle oblečený a ve všech ohledech in. Kdo se módnímu trendu vymyká, ten je často z kolektivu vyloučen nebo je terčem nevybíravých útoků.
Profesor Stephen Scott z Psychiatrického institutu při King´s College v Londýně varoval ve své zprávě, že tlak společnosti a vrstevníků stále zesiluje a že rok od roku přibývá obětí depresí a anorexie.
Děti jsou dnes pod tak silným tlakem vypadat módně a atraktivně, že se začínají pravidelně opíjet a užívat drogy, trápí se dietami a vznikají u nich vážné mentální poruchy.
"Od našich vlastních zdrojů víme, že musíme začít děti aktivně podporovat. A nejen dítě, ale celá rodina musí být terčem této podpory, abychom účinně potlačili vážný společenský problém," tvrdí psycholog Ross Hendry z charitativní organizace National Children´s Home.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama