Srpen 2008

Účesy 3

31. srpna 2008 v 14:24 Krása

Co si Češi vybírají k snídani

31. srpna 2008 v 13:16 | http://zdrava-vyziva.abecedazdravi.cz/ |  Příběhy a články
Snídaně by měla podle odborníků tvořit přibližně čtvrtinu denního energetického příjmu, a dodat tak ráno tělu potřebnou energii. Pokud někdo nesnídá, má zpravidla v poledne či k večeru velký hlad a jí zbytečně velké porce jídla - "přecpává se". Nesnídat je také jednou z cest, jak nabírat přebytečné kilogramy.
Ojedinělý celorepublikový průzkum o tom, jak snídají Češi, provedl tým odborníků při osvětové a edukační akci Flora pro.activ bus 2005 v loňském roce v 17 městech České republiky. Dotazovaným byly také měřeny hladiny cholesterolu v krvi. S jeho vysokými průměrnými hodnotami se Češi stále řadí v porovnání s ostatními obyvateli Evropy mezi ty nejhorší.
Více než tři čtvrtiny lidí obvykle snídají, ukázaly výsledky průzkumu, který zaštiťovala Společnost všeobecného lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Nepravidelně snídá 12 procent a celých sedm procent lidí nesnídá vůbec. Doma snídá 81 procent dotázaných.

Bříško znamená riziko

31. srpna 2008 v 13:03 | http://www.dokonalezeny.cz |  Tips
I malé bříško znamená riziko srdečně-cévních chorob. Podle nejnovějších výzkumu může být pro zdraví nebezpečné i malé bříško. Dlouho se ví, že tukové polštáře v oblasti břicha a boku předurčují vysoké riziko onemocnění chorobami srdce a cév. Jenže experti z texaského Dallasu tvrdí, že kardiovaskulární nemoci mohou mít i jedinci se zanedbatelným tukovým bříškem.
Nejhůř jsou na tom prý lidé, kteří mají celou postavu štíhlou, ale na břiše se jim ukládá tuk. Ačkoli si spočtou BMI, jehož hodnoty spadají do sféry normální postavy, mohou být tito jedinci vystaveni riziku onemocnění srdečně-cévními chorobami. "Ve třiceti a čtyřiceti obvykle přibíráme asi tři až čtyři palce v oblasti břicha. Probíhá to pomalu den za dnem, je to válka od jídla k jídlu, ale stojí to za to. Dokonce i malé bříško představuje vyšší riziko než to ploché," varoval profesor James A. Oe Leoms z University of Texas.

Metabolismus, výdej a příjem energie

28. srpna 2008 v 15:47 | http://www.bud-fit.cz | Radek Mirovský |  Tips
Udržování optimální váhy a redukce tukové tkáně je mimo jiné závislé na množství přijaté a spotřebované energie. Hodnota vydané energie potřebné pro látkovou přeměnu se jinak nazývá metabolismus.
Pro určení metaboslimu je nutné znát hodnotu bazálního (klidového) metabolismu. K němu pak připočteme energii, kterou vydáváme fyzickou i duševní činností během dne a výsledné číslo je množství vydané energie nutné pro pokrytí celkového denního metabolismu. Základními jednotkami jsou buď kilokalorie (kcal) nebo kilojoule (kJ), přičemž 1 kcal je zhruba 4,2 kJ.
Bazální metabolismus (BM)
Bazální neboli klidový metabolismus (BM) je energie, která je nezbytná pro základní životní pochody v organismu - termoregulace, svalové napětí, funkce srdce, jater, ledvin, plic, centrální nervové soustavy atd. Jakákoliv pohybová i duševní činnost navíc (chůze, oblékání, čtení, běh, soustředění, stres i trávení potravy) výdej energie zvyšuje.
Stanovení bazálního metabolismu
BM lze stanovit přibližně podle níže uvedených vzorců, výsledná hodnota je však pouze orientační (podobně jako v případě BMI). Pokud chceme získat přesnou hodnotu svého BM, je lepší navštítit odborné pracoviště, které se stanovením BM zabývá.
muži : BM = 66 + (13.7 x hmotnost) + (5 x výška) - (6.8 x věk) (kcal)
ženy : BM = 655 + (9.6 x hmotnost) + (1.85 x výška) - (4.7 x věk) (kcal)
BM fyzicky průměrného muže (cca 180 cm, 75 kg, 20 - 50 let) je asi 1670 - 1860 kcal (7000 - 7800 kJ) za 24 hodin.
BM fyzicky průměrné ženy (cca 167 cm, 61 kg, 20 - 50 let) je 1310 - 1480 kcal (5500 - 6200 kJ) za 24 hodin.
Hodnota BM je individuální veličina - výsledné číslo je ovlivněno věkem, tělesnou strukturou, pohlavím, výškou, váhou, poměrem aktivní (netukové tkáně) a pasivní hmoty (tukové tkáně). Energetický výdej je nejvyšší během dětství a dospívání, v průběhu těhotenství a kojení atd. S rostoucím věkem hodnota BM klesá, což se u většiny z nás projevuje zvyšováním procenta tuku.
Za předpokladu, že přijatá strava bude obsahovat všechny druhy kvalitních živin podle teorie zónové diety (viz článek o základních živinách) a že bude přijatá energie odpovídat zhruba energii vydané, neměl by zdravý a fyzicky aktivní člověk ani přibírat ani ztrácet váhu. A neměl by se ani měnit poměr aktivní a pasivní hmoty (netuková a tuková tkáň).
Naopak budeme-li se snažit redukovat tukovou tkáň, měli bychom přijmout méně, než vydáme. Teoreticky by zdravý člověk měl zhubnout 1 kg tukové tkáně za měsíc, za předpokladu, že každý den přijme o 1000 kJ méně, než vydá. Za optimální se považuje hubnout kolem 2 kg tukové tkáně za měsíc, tj. cca 2000 kJ za den méně přijmout než vydat.
Příklady hodnot metabolismu při různých aktivitách
Běh 12 km/h.......................... 900% BM
Běh 16 km/h........................ 1280% BM
Běh 20 km/h........................ 2000% BM
Jízda na kole 12 km/h............. 340% BM
Jízda na kole 18 km/h............. 560% BM
Jízda na kole 24 km/h........... 1060% BM
Plavání prsa 50 m/min............. 780% BM
Plavání kraul 50m/min........... 1180% BM
Chůze 5 km/h........................ 300% BM
Chůze 7 km/h........................ 440% BM
Hodnoty jsou uvedeny v procentech bazálního metabolismu. Vždy je však nutno brát v potaz jen dobu, po jakou dobu je aktivita vykonávána. To znamená, že pokud bude člověk 1 hodinu běhat rychlostí 12 km/h, musí vynásobit BM devíti a to celé vydělit 24 a připočíst k BM a ostatním aktivitám.

Líbání je lék

28. srpna 2008 v 15:39 | http://www.dokonalezeny.cz/ |  Tips
Naše rty a ústa obsahují citlivá nervová zakončení. Vášnivý polibek vám proto může zmírnit i bolesti. Lékaři tvrdí, že polibek je specifickým druhem preventivního očkování.
Působí na imunitu
Sliny totiž obsahují velké množství bakterií, z nichž je 80% společných všem lidem a 20% individuálních. Při polibku se bakterie přenášejí a ty cizí vyvolávají v organiznau stav pohotovosti - moblizují imunitní systém, který začíná produkovat protilátky. Sliny zabraňují tvorbě zubního kazu, neutralizují kyselý plak a masáž dásní jazykena je zase prevencí proti paradentóze. Díky endorfinu, který je bohatě obsažený ve slinách, lze prokazatelně zmírnit bolest v těle. A protože po polibku dýcháme místo dvacetkrát šedesátkrát za minutu, mívá ten, kdo se často líbá, méně problémů se žaludkem, žlučníkem i krevním oběhem.
Je to fajn
Není to inspirativní? Zejména když je libání tak příjemné a zdravé ... Pokud chcete, aby vaše líbání bylo příjemné i pro druhou stranu, používejte správné dentální gely, které ústa dezinfikují (novinkou je gel z jadérek grepů - Citrovital dentální gen. Líbání i omlazuje, prototže současně procvičuje 38 svalů obličeje!

Návštěvnost (18.8. 2008 - 24.8. 2008)

28. srpna 2008 v 13:17 Blog
Pondeli: 24
Utery: 24
Streda: 25
Ctvrtek: 33
Patek: 25
Sobota: 15
Nedele: 25

Celkem: 171


Design 0.2

28. srpna 2008 v 13:16 | Hayden |  Blog

SHIT

28. srpna 2008 v 9:08 | Hayden |  Blog
Ahojky :)
blog zase nějak blbne.. chtěla jsem udělat nový design...a blbne to.. takže to nechám a kouknu na to později.. tak se pls nelekněte toho rozdrbanýho menu :P....

Osobní trenér

23. srpna 2008 v 21:21 Tips
Rady trenéra jsou vhodné pro všechny, kdo mají zájem o sestavení tréninkového plánu, rozhodně ho ale ocení naprostí začátečníci a ti, kdo s posilovnou nemají velké zkušenosti - nelze totiž spoléhat na to, že cviky odkoukáte od jiných nebo je pochopíte z nákresu na stroji. A pokud byste je prováděla špatně, mohla byste si i uškoclit. Osobní trenér je dobrý i pro klienty, kteří mají fyzické problémy či trpí nějakou chronickou nemocí. Často si ho berou i ženy po porodu, aby se dostaly zase rychle do formy.
Na vás pak bude záležet, zda máte zájem o dlouhodobou spolupráci, nebo jen o pár konzultací. Pokud vám stačí seznámit se lépe se stroji a nechat si sestavit tréninkový plán, může jít jen o několik hodin. S trenérem ovšem můžete také cvičit pravidelně - třeba jen proto, že vám to dodá motivaci. Pokud totiž víte, že na vás v posilovně čeká, nestane se vám, že byste jen tak bezdůvodně vynechala cvičení. A stejně tak ho ,neodfláknete', i kdyby se vám občas chtělo. Slevit sám sobě bývá často lákavější.
Před tím, než trenéra oslovíte, se vyplatí projít a srovnat si internetové stránky několika z nich. Získáte tak představu, co můžete očekávat. Než se pustíte do samomého cvičení, měli byste se nejprve s trenérem sejít a stanovit váš cíl - to, zda chcete zhubnout, zpevnit tělo, zbavit se bolestí zad, nebo obnovit svaly například po úrazu. Pak bys vámi měl probrat nejen cvičební plán, ale také jídelníček, jaký je, a jak by měl vypadat. Ceny za hodinu tréninku stojí (vedle vstupu do posilovny) většinou 300-600 Kč (samozřejmě, jsou i dražší trenéři, u nichž hodina stojí 1000 a více korun).
JAK SI VYBRAT TOHO PRAVÉHO
Trenér by měl během hodiny dohlédnout na to, zda klient hodně pije a zda hodina probíhá tak, jak má. Například se začíná desetiminutovým rozcvičením, pak následuje protažení, aby byly svaly připravené, a poté vlastní posilování. To trvá šedesát minut. Pak je dobré, aby šel klient sám ještě na karcliovaskulární trénink, který by měl trvat minimálně čtyřicet minut. Potom jsou samozřejmě věci, na něž trenér dohlédnout nemůže, například jestli klient dodržuje dohodnutý jídelníček. Pokud si s trenérem nesedíte, máte pocit, že vás spíš sráží než motivuje (a případně si na vás léčí vlastní mizerné sebevědomí), najděte si jiného. Jde o člověka, se kterým se v případě dlouhodobějšího plánu budete setkávat několikrát týdně po dobu týdnů a měsíců - takže je zbytečné nechat si cvičení jakkoli znepříjemnit.

ZÁKLADNí PRAVIDLA ÚSPĚCHU:
1. Při první návštěvě si všímejte vybavení posilovny. Hezké sprchy jsou příiemné, ovšem důležitější je stav strojů.
2. Zkonzultujte s trenérem své cíle - na jeiich základě by vám měl sestavit tréninkový plán i ideální jídelníček
3. Trenér by se vám měl celou hodinu pozorně věnovat - nastavovat vám posilovací stroje, kontrolovat provádění cviků.
4. V případě vašich dotazů a nejistoty by s vámi měl vše probrat - jste to přece vy,
kdo si platí služby.

Tanec - jak formuje naši postavu?

23. srpna 2008 v 21:12 Tips
Smím prosit? Na tuhle otázku byste neměla odpovídat ne. Jen si běžte skočit. Uděláte tělu stejně dobře jako na hodinách aerobiku. A postavu vám budou závidět všechny holky z ulice.
Pokud vás nebaví křepčit na parketu jen tak, říkejte si, že to děláte pro svou postavu. Účinky tance na její tvar jsou přímo geniální. Ovšem stejně jako ve stravování a v sexu, chce to jistou pravidelnost i v tomto případě. Ale, tak co byste si nezatančila jen tak doma před zrcadlem za nudného zimního večera? Je to velmi osvěžující! Proč vám tělo poděkuje? Pokud se budete tanci věnovat pravidelně, můžete počítat s následujícími popsanými výsledky:
  • Celá spodní část vašeho těla bude podstatně více tonizovaná, a to zvláště v oblasti svalových skupin lýtek, stehen, hýžďového svalstva, svalstva krajiny břišní a oblasti boků.
  • Dosáhnete posílení hlavních svalových skupin spodních partií vašeho těla včetně svalstva zadní i přední strany stehen a svalů hýžďových. Některé taneční pohyby, jako je příklad posouvání partnera kupředu při swingu, působí na trojhlavý i dvojhlavý sval pažní, na deltové svaly pletence ramenního a na prsní svalstvo.
  • Podaří se vám omezit vaši tělesnou hmotnost a zlepšit stav srdečně-cévního systému.
  • Country tance, tance lidové, jazz, swing, samba, salsa, polka a step docela fungují jako klasická aerobní cvičení. U dalších forem tance, jako jsou například moderní styly nebo balet, záleží efekt aerobního cvičení na pohybech a jejich tempu.
A proč vám poděkuje psychika? Podle výsledků studie provedené vědeckými pracovníky Reed College v Portlandu ve státě Oregon jsou tanečníci spokojenější, sebejistější, mají vyšší sebedůvěru, jsou tvořivější, koordinovanější, optimističtější, inteligentnější a disponují vyšší hladinou energie. Tanec navíc dokáže navozovat nadšenou euforii, pomáhá zlepšovat náladu, zmírňuje stres a propůjčuje životu jiný, pestřejší rozměr. Tak holky, má to jen samá pozitiva. Hurá na večírek, rozhoupat se v bocích a...

Design 0.1

23. srpna 2008 v 12:20 | Hayden |  Blog

20 triků pro báječné účesy

22. srpna 2008 v 18:31 Krása
1. Speciální tužidla
S jejich pomocí získají vlasy nadýchaný objem. Některé dokáží zpevnit vlasy na celých 24 hodin a nemusíte mít obavy, že by vlasy byly slepené, naopak účes je pružný a vypadá velmi přirozeně.
2. Speciální šampóny
I šampóny se podílí na tom, jak bude účes vypadat. Pro jemné vlasy existují speciální přípravky a balzámy, které jim dodávají větší objem.
3. Střídejte pěšinku
Když si budete česat pěšinku stále na stejné straně, vlasy si zvyknou a kolem pěšinky budou brzy zplihlé. Učešte si pěšinku jednou vlevo, podruhé zas vpravo a vlasy kolem ní budou pěkně pozvednuté.
4. Správné vysoušení
Rozhodně na vlasy, ze kterých ještě stéká voda, nenanášejte stylingové přípravky. Nejdříve je trochu prosušte v předklonu a teprve pak na ně naneste pěnové tužidlo. Potom vlasy sušte přes velký kulatý kartáč fénem a dbejte na to, abyste dobře vysušily i konečky vlasů. Zůstanou-li vlhké, brzy zplihnou nebo se otočí na jinou stranu, než jste původně chtěli.
5. Nepřehánějte to s kondicionérem
Kondicionér dělá vlasům dobře, ale pokud chcete nadýchaný a vzdušný účes, naneste ho asi centimetr nebo dva nad kořínky vlasů. Profesionální kadeřnice doporučují nanášet kondicionér i balzám jen na délku vlasů, ne na pokožku hlavy.
6. Lakujte ke kořínkům
Pozvedněte vlasy přesně tam, kde to nejvíc potřebujete. Jak? Přehoďte vlasy přes hlavu a spodní vrstvu postříkejte zlehka lakem na vlasy. Nebo jinak - použijte lak se speciálním aplikátorem (zúžená hubička) a nastříkejte ho přímo ke kořínkům vlasů, které nesmějí zplihnout.
7. Jemné vlasy - lehký styling
Jemné vlasy nesmíte zatěžovat spoustou pěny, gelu, vosku nebo laku. Používejte zásadně jen přípravky pro jemné vlasy a pokud možno pouze nezbytné množství. Jinak vlasy ztěžknou a budete je muset umýt a začít znovu od začátku.
8. Každodenní mytí
Nevěřte tomu, že časté mytí vysušuje vlasy. Pravda je, že jemné vlasy vypadají dobře jen po umytí šetrným šampónem. Ale i na ostatní vlasy je vhodné používat šampóny určené pro každodenní mytí.
9. Masky pro jemné vlasy
Nepoužívejte obyčejné vlasové masky na jemné vlasy. Vyzkoušejte přípravky, které obsahují mořské řasy, protože právě ty dělají jemným vlasům dobře.
10. Osvěžení účesu
Stejně jako pleť i vlasy potřebují občas v horkých dnech vzpruhu. Proto je během dne postříkejte mlhou, vetřete do nich trochu tužící pěny, pomačkejte a nechte volně uschnout. Jestliže nechcete utrácet za mlhu peníze, můžete si ji klidně udělat sama: do prázdné lahvičky s mechanickým rozprašovačem nalijte jakoukoliv minerální vodu.
11. Barevné pramínky
Blonďaté pramínky rozzáří účes, dodají mu krásné odlesky a plastický vzhled. Kromě toho se zároveň zvětší i celkový objem účesu. Každé odbarvení i barvení totiž dodá jednotlivým vlasům více objemu. Jemným vlasům svědčí i tónování. Jediné, na co musíte myslet je, že vlasy musí vypadat zdravě, nesmějí ztratit lesk a pružnost. To vše jim zajistí vlasové kúry a balzámy pro jemné vlasy.
12. Před spaním
Máte-li dlouhé vlasy a chcete je mít přes den krásné, tak je večer vyčešte vzhůru a stáhněte do ohonu. Ráno budete mít bohatou zvlněnou hřívu.
13. Používejte difuzér
Jemné kudrnaté vlasy mírně natužte a vysušte je difuzérem. Získáte pružné, lehké a pohyblivé kučery.
14. Sušení přes hlavu
Poddajné vlnité vlasy, jak dlouhé, tak i kratší, získají při tomto způsobu objem a budou vypadat velmi přirozeně. Vlasy natužte, přehoďte je přes hlavu, zvedejte prsty a fénujte. Pak stačí pohodit hlavou zpět a účes jen upravit rukama.
15. Ochlaďte si vlasy
Pokud jste zvyklá upravovat si vlasy fénem a kartáčem, neodstraňujte kartáč, dokud jsou vlasy ještě horké. Přepněte fén na studený vzduch a pramen vychlaďte. Účes vám tak bude lépe držet.
16. Natáčky
Zaručený způsob, jak dodat dlouhým vlasům fantastický objem a účesu trvanlivost. Použijte hodně velké natáčky na suchý zip, nemusíte mít obavu, že budou vlasy vlnité. Prameny stačí natužit, natočit a vyfénovat. Nakonec můžete vlasy ještě vyfoukat přes velký kulatý kartáč.
17. Na střihu hodně záleží
Kvalitní sestřih potřebujete. Kadeřníci jemné vlasy většinou příliš nesestříhávají, protože slabé vlasy tak ztrácejí na objemu. Zato konečky a kontury potřebují zkušenou ruku. S opravdu kvalitním střihem si pak s účesem lehce poradíte, když si vlasy budete upravovat doma sama.
18. Který účes zvolit
Pro jemné vlasy se superkrátké účesy příliš nehodí, mnohem lépe budete vypadat v různých podobách mikáda.
19. Trik pro krátké vlasy
Pokud ráda nosíte krátké vlasy, můžete jim dodat objem tím, že prameny zvednete vzhůru, sepnete klipsou a vyfénujete.
20. Velký objem jinak
Prosušené prameny vlasů zvedejte vzhůru, ke kořínkům nastříkejte tužidlo a pramen vyfénujte.

Jak shodit týdně půl kila - bez odříkání

22. srpna 2008 v 18:22 Tips
Blíží se léto a loňské sukně na vás praskají ve švech? Klid. Poradíme vám, jak z jídelníčku denně vyškrtnout nejméně 500 kalorií. Když se budete držet našich rad, za měsíc zhubnete o dvě kila - a už nepřiberete.
Snídaně:
1. K snídani si dejte místo koblihy krajíc tmavého chleba s marmeládou.
Týdně ušetříte: 1890 kalorií

2. Přestaňte pít džus a raději do sebe obraťte velkou sklenici vody bez bublinek s trochou čerstvé citronové nebo pomerančové šťávy.
Týdně ušetříte: 840 kalorií

3. Dáváte si do kávy smetanu a dvě kostky cukru? Ochuťte ji jenom trochou odstředěného mléka.
Týdně ušetříte: 637 kalorií

Oběd:
1. Místo plněné bagety schroupejte salát s kuřecím masem a netučnou zálivkou.
Týdně ušetříte: 1050 kalorií

2. Nezapíjejte oběd limonádou typu "hubolep", ale minerálkou s příchutí.
Týdně ušetříte: 1610 kalorií

3. K hranolkům si objednejte hořčici. Na tatarskou omáčku zapomeňte.
Týdně ušetříte: 1400 kalorií

Večeře:

1. Místo mísy špaget s kečupem si naservírujte malý talíř kolínek s vařenou míchanou zeleninou.
Týdně ušetříte: 1400 kalorií

2. Nahraďte kapučíno a sklenici vína dvěma neslazenými ledovými čaji.
Týdně ušetříte: 1400 kalorií

3. Salát ochuťte jenom citronovou šťávou a na vařené brambory nebo bramborovou kaši si místo roztaveného másla nakapejte trochu kečupu.
Týdně ušetříte: 1575 kalorií

Účesy 2

21. srpna 2008 v 13:45 Krása
1.
2.
3.
4.
5.
6.

44 způsobů, jak zaručeně zhubnout

21. srpna 2008 v 11:54 Tips
Existuje tisíc důvodů, proč chtít zhubnout. Znamená to totiž: 1. Vypadat mladší. 2. Opálit si zase po dlouhé době břicho (opálené vypadá štíhlejší). 3. Nepřijít o manžela nebo přítele....... který se dříve či později zblázní do slečny s plochým bříškem.
Pořád je vám to málo? Vtom případě si nasaďte na záda desetikilový batoh a choďte s ním týden po horách. A pak ho sundejte. Budete mít pocit, že skáčete po Měsíci. Proč s sebou vlastně celý život vláčet deseti i vícekilové závaží? Raději svou páteř i klouby šetřete. Naše rady a herečka Petra Kulíková-Špindlerová, kterou znáte například ze seriálu Případy detektivní kanceláře Ostrozrak, nechť vám k tomu dopomáhají.

1. Nakupujte s chladnou hlavou. Co nekoupíte, to nesníte. Nejspíš i vy máte zvláštní dar objevit doma každou tatranku, sklenice nutely se před vámi třese hrůzou a štangle vysočiny zelená strachy. Pak si je prostě domů vůbec nenoste. Budete-li mít lednici plnou nízkotučných bílých jogurtů a mrkve, hádejte, co si dáte k večeři?

2. Nakupujte s plným žaludkem. A nikdy ne hladová. Tehdy budete mít pocit, že musíte vykoupit celý obchod - a doma to přece nenecháte zkazit...

3. Nechoďte nakupovat bez seznamu. Jestliže přesně víte, co potřebujete, bude pro vás mnohem jednodušší ignorovat sladkosti a smažené brambůrky.

4. Neberte si s sebou o mnoho více peněz, než kolik jich potřebujete pro nákup potravin podle předem připraveného papírku. Kreditní kartu nechte pro jistotu doma.

5. Naplánujte si, co a v jakém množství sníte, a tomu také uzpůsobte nákup. Potřebujete-li mít pro svůj klid 'železnou zásobu' (pro případ, že by vypukla třetí světová nebo vás povodeň odřízla na tři týdny od světa), předzásobte se rýží a těstovinami. Dlouho vydrží a nedá se chroupat při televizi.

6. Počítejte s krizí. Pořád byste měla mít možnost dát si něco nízkoenergetického, například očištěnou mrkev. Do práce si noste třeba zeleninový salát s libovým kuřecím masem. Nemůže pak dojít k tomu, že máte velký hlad, a protože jiná možnost není, skončíte u párku v rohlíku.

7. Nepečte. Maminka sice měla čerstvý koláč, buchty či bábovku každou neděli, ale to neznamená, že musíte jít v jejích stopách. Místo víkendového vyváření raději ­vyrazte na výlet. Dáte-li si umírněný oběd ve venkovské restauraci, utratíte mnohem méně, než když nakoupíte suroviny na sobotní a nedělní oběd v supermarketu (a k nim přihodíte krabici tyčinek Deli, výhodné dvojbalení šlehačky a tři láhve koly s 20 % obsahu zdarma).

8. Jezte často, ale málo. Nejlépe po dvou až třech hodinách, a to i tehdy, když zrovna nemáte hlad. Optimální je jíst pětkrát až šestkrát denně, ovšem velmi malé dávky. Pokud budete jíst šestkrát denně normální, nebo dokonce dřevorubecké porce, zaručeně přiberete.

9. Jezte pravidelně ve stejnou dobu, pokud možno na stejném místě. Vždy seďte u stolu a nedělejte u toho nic jiného. To, co škodí postavě, není ani snídaně, ani oběd, ani lehká večeře, ale tu a tam uzobnutá sušenka, kus salámu či sáček oříšků u vašeho oblíbeného seriálu.

10. Jídlo si dávejte na menší talíře, používejte i malé příbory a skleničky. Když i sebedrobnější kousek ­libového bílého masa ozdobíte bohatou salátovou oblohou, bude se vám zdát, že je jídla dostatek. Tak i malá porce utiší hlad, protože mozek bude tělu signalizovat, že mu nehrozí hladomor?

Účesy 1

20. srpna 2008 v 19:20 Krása

Vyberte si účes podle tvaru svého obličeje

20. srpna 2008 v 11:15 Krása
Ne každý účes nebo střih je pro Vás ten pravý. Předtím, než se rozhodnete, měla byste být obeznámena s tím, jaký tvar obličeje máte a podle toho si svůj účes i vybrat.
Aby jste se vyhnula případným chybám, vyčlenili jsme pro Vás základní tvary obličeje a připravili jsme několik rad ohledně účesu, který by Vám nejlépe padnul.Zde je sedm základních typů obličeje. Jsou to:

Retro styl osmdesátých let

20. srpna 2008 v 10:59 Krása
Co je retro, to je minulost, řeknete si. Ovšem jsou trendy, které nikdy nezestárnou a pořád dokolečka se nám vrací. A jedním takovým by určitě měly být i okouzlující mladistvé účesy z 80. let.

Jojo

19. srpna 2008 v 9:23 Inspirace

Britští psychiatři varují: Tlak vrstevníků na děti je neúnosný

18. srpna 2008 v 19:12 | http://www.novinky.cz/ |  Příběhy a články
Každý dospělý si vzpomene na mládí, kdy se nechával strhávat míněním a chováním vrstevníků ve škole. A kdo se trendu většiny vymykal, ten byl považován za podivína. Britští psychiatři ale tvrdí, že tlak vrstevníků na děti je v současnosti enormně vysoký a spouští u nich deprese, úzkosti a anorexii.